Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)English (United Kingdom)
Daura Medzhal Ala
daura

daura_meno

CHAMPION OF SLOVAKIA

DOB 15.11.2009

 

Rodičia : Sher Giz Ukyply /imp. Rusko/ x Odor Mortis Patisha /imp. Rusko/


Zuby:
komplet, skus nožnicový

 

Dysplázia :  HD : 0/0, ED : A/A

 

Výstavy : najlepšie šteňa, 2 x najlepšia mladá suka CAJC, 4 x CAC, CACIB, 2 xBOB, klubová výstava Skaaro /rozhodca V.Markov s pomedzi 18 suk V4! Kl.vystava Skaaro /Lidia Repina/ taktiež vo vysokej konkurencii súk V4!

čakateľ junioršmapióna Maďarska

čakateľ Interšampióna

 

DAURA  FOTOGALÉRIA

DAURA  VIDEOGALÉRIA

 

 Rozhodnutie kúpy Daury nebolo vôbec ťažké. Keďže krvne sa nám toto spojenie páčilo a samozrejme aj obaja rodičia a keďže vieme, akú náročnú cestu chovateľka absolvovala za krycím psom o to Daurušku vážim viac.

DAURA je nádherná typická predstaviteľka plemena s úchvatnou hlavou, silnou kostrou a vynikajúcim charakterom. Daura je typická fenečka na výstavy keďže tie má rada a vystavuje s v podstate sama. Zúčastnila sa zatiaľ len dvoch výstav ale z oboch si odniesla titul CAJC! Je to naše srdiečko a tešíme sa že ju máme!

Čo sa týka predkov Daury jedná sa o naozaj zaujímavú líniu. Otcom je mladý a veľmi nádejný pes SHER GIZ UKYPLY, ktorý pochádza zo známej a úspešnej CHS v Rusku, ktorej majiteľkou je paní Natalia Kisteneva / St. Petersburg, Rusko /. Táto chovateľská stanica sa môže pochváliť mnohými výstavnými úspechmi ako aj veľmi nádejnými odchovmi a naozaj typickými predstaviteľmi plemena.

 

Father_of_Daura___SherGiz_Ukypli_3 Father_of_Daura___SherGiz_Ukypli_4

 

SHER GIZ UKYPLY (Pushtun x GCH.,Ch.Rus,RKF,NKP Vilgura)Pushtun je syn ETINA, vnuk trukmenského psa ARLANA, /maj.G.Kjarizov Turkmenia /, pravnuk turkménského psa ERLENA, maj.Kjarizov/Turkmenia,  FARHUNDY ta je zo strany otca vnučka velmi v Turkménsku známého , celo bieleho psa AKBAJA ! Vilgura je CH Ruska, Grandsampion Ruska, Sampion RKP.. atď. Vilgura predáva na svojich potomkov nádherný typ hlavy , ktorú zdedila po svojom nádhernom otcovi  Ergizovi.  Jej potomkovia sa môžu pýšiť mnohými výstavnými úspechmi ako šampióni Ruska, RKF,NKP, JCh. RUs,Ch.EST,LT,Grand Ch. atď.

GCh.Ch.Rus, NKP,RKF ERGIS (Pushtun x Matbashe)- otec Vilgury -  Grand Champion, Champion Rus, RKF, NKP atď...

 

ERGIS_2010.jpg Daura_grandfather_Pushtun

 

Matkou je ODOR MORTIS PATISHA,ktorá bola importovaná z Ruska do chs Medzhal Ala. Otcom Patishi je známy pes Ch.Vit Bir ELDASH ktorý je synom svetového víťaza 2000 a otcom svetového víťaza 2006! Sám je šampionom Ruska. Matka Patishi je Odor Mortis Taishe, ktorej otcom je svetoznámy pes  ALAR( Aray x Altyn ). Narodený v roku 1997, owner  Berchanskiy Igor, RU - 100% turkménsky pes. Rodičia Alara boli importovaný z Turkménska! Alar bol krásny biely pes výšky okolo 86 cm, 75 kg, vynikajúci bojovník, víťaz mnohých zápasov! Iba za rok 2002 mal na konte 22 víťazstiev a 1 prehru. Alar dal mnoho vynikúcich potomkov či exteriérovo ale aj charakterovo. Jeho potomkovia dosahujú aj vynikajúce výstavné výsledky v celej Európe a Rusku. Jeden z jeho známych synov je Ahtar ktorý je Grand Champion Ruska,  Champion Ruska, Champion klubový Ruska... (majitel chov.st. "iz Klovi") grand šampion Ruska, šampion Ruska, šampion národního klubu SAO, víťaz šampiónov " Zolotoj ošejnik 2007" Syn Achtara vnuk Alara, Rjazan Jakshi AKPARS je taktiež velmi úspěšný pes : JCh. Ruska, junior šampion národného klubu, junior šampion Medzinárodného klubu 2005, Mezinárodný šampion, Grand-šampion Ruska, šampion Ruska, Běloruska, Bulharska, Litvy, šampion plemena Běloruska, šampion RKF, Grand šampion NKP , SVĚTOVÝ VÍTĚZ 2006...Otec Alara - Aray nikdy neprehral žiaden zápas!

 

Achtar Altyn1
                     Ahtar                                          Altyn

 

Matka, ALTYN ( Aždar, Saparov x Akbaj, Bolkunova F.I. ) nar. 22.10.1994, maj. Okoročkova/ RU - krvne vedená inbreedingom na turkmenského psa AKGUŠA - vnučka tohoto vynikajúceho psa, ktorý se stal legendou! Zakladatelka chovu chov.st ."ALTYN KUMLY" Typická, mohutná, veľká fena k.v. 76cm, pevný chrbát, silný krk, hlava vynikajúcích linií - krásný profil hlavy, ploché čelo, výborná výplň pod očami - fena veľmi žiadaných proporcií, vhodná(žiadaná) na chov.... " Toto je výňatok z posudku Altyn, ktorý dostala od veľmi známej a uznávanej rozhodkne z turkmenistánu paní Faridy Ismailovny Bolkunovej, na jednej špeciálnej výstave, kde boli predstavemí iba psi(SAO) z TURKMENISTANU. Altyn je veľmi tvrdá fena, ktorá se taktiež zúčastňovala zápasov.
Svojmu potomstvu hrdo predáva veľmi kvalitné exteriérové a pracovné znaky - dedičtvo od slavného AKGUŠA, Turkmenistan
Matka vynikajúcích psov Ch. ALTYN KUMLY BURGUTA , Ch.KARAGUŠA, Ch.AŽDARA, Ch.AZIZI, Ch.ALTYN KUMLY ŽIGY atď...

 

Alar_1 aray_4

Alar and Aray on the pictures

 

 

Rodokmeň Daury :

ukyply

Sher-Giz Ukyply

 

Pushtun_2 

Pushtun

Etin_Pushtun_father

                            Etin

 

Farhunda

Farhunda

 

  vilgura1

Vilgura

Ergis

Ergis

Zaynura

patisha

Odor Mortis Patisha

 

VitBirEldash 

 Vit Bir Eldash

Tau_Bay.jpg

Tau Bay

CH.Yulduz

Yulduz

Taishe 

Odor Mortis Tayshe

Alar_2

Alar

odor_mortis_baltis

Odor Mortis Baltis